Şuanda Buradasınız: Su Analizi ATIKSU MD610 ve MD640 PTSA

Lovibond MD610 ve MD640 PTSA

e-Posta Yazdır PDF

Lovibond Bluetooth

Lovibond fotometre modelleri ile istediğiniz her zaman, her yerde mobil atık su, içme suyu, endüstriyel proses suyu, su örnekleri araştırması, su analizleri ve laboratuvar testler için MD 600 serisi mükemmel bir seçimdir. MD serisinde yer alan tüm ölçüm cihazları su analizi için önemli parametrelere ve analitik özelliklere sahiptir. MD600, MD610 Bluetooth, MD640 PTSA fotometre modelleri güvenilir ve hızlı test garantilidir.

Lovibond MD 610 Bluetooth taşınabilir fotometre cihazı, 120 parametrenin üzerinde test yapabilme özelliği ile İçme Suyu, Atık Su, Yüzme Havuz Sularında ihtiyacınız olan tüm değerleri kolayca ölçebileceğiniz saha tipi yeni fotometre. Bilgisayar bağlantı ünitesi ile testlerinizi bilgisayara atabilir, güncel yazılımları internet sayfamız üzerinden ücretsiz olarak güncelleyebilirsiniz.

Lovibond MD 610 ve MD 640 PTSA Fotometre Ana Özellikleri;
■ Otomatik Dalga boyu seçimi
■ Kolay kullanım
■ Kullanıcı arayüzü
Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca
■ Depolama
■ 120 parametre üzerinde test metodu
■ 10 kullanıcı tanımlı yöntemleri
■ Bluetooth özelliği,
■ Su geçirmez
■ Mobil

Lovibond MD 610 Bluetooth fotometre cihazı modern tasarımı ile taşınabilir özelliği birleştirerek başarılı ve modern özelliklere sahip bir fotometre modelidir. MD 600 serisi fotometre cihazları su analizleri için tüm önemli parametreleri kapsar. Lovibond test reaktifleri doğruluk düzeyi yüksek ve doğa dostu ürünlerdir. Reaktifler parametrelere bağlı olarak tablet, toz, sıvı veya tüp testleri (16 mm) şeklindedir. Su ölçümlerinde hızlı ve güvenilir test sonuçları almanızı sağlar.

Yeni test parametrelerine ve ölçüm aralıklarına kolay erişim olanağı;

Asla kullanılmaz hale gelmiş bir cihaz ile çalışmayın! Ek test metodları kullanıma sunulduğunda yeni yazılım güncellemesini internet üzerinden yapılabilmektedir.

Önemli test bilgilendirme ekranından erişim;

Önceden programlanmış bir kalibrasyon eğrisi ve daha doğru ölçüm sonuçları elde etmek için doğru reaktifin ve doğru küvetin kullanılması zorunludur. Bir düğümeye basarak test için neleirn gerektiğini kolayca belirleyebilirsiniz. Metod bilgileri, sonuçların gerekli alıntılama şekillerinde görüntülenebilmesi için bir metoda hangi dönüştürme katsalarının otomatik olarak uygulanabileceğini de gösterir.

Bir test metoduna erişebilmek çin metod numarasını ezberlemeniz gerekmez;

Kaydırılabilir kullanıcı arayüzü, test metodunun numarasını ezberlemek zorunda kalmadan doğrudan, ihtiyaç duyduğunuz test gitmenize olanak sağlar. Ayrıca cihaz sadece istediğiniz test metodlarını görüntüleyecek şekilde sık kullanılanlar menüsü tanımlanabilir.

Veri kaydetme ve aktarma fonksiyonları;

1.000 adete kadar (DM 600) veya 500 adete kadar ölçüm değerini (MD 610 ve MD 640) konum kimliği, saat ve tarih damgazu ile birlikte kaydedebilirsiniz. Fotometre cihazına kaydedilen ölçüm verileri, opsiyonel aksesuar IRiM ile kızılötesi (MD 600) veya Bluetooth (MD 610 ve MD 640) üzerinden Excel veya .txt dosyası olarak dışa aktarılabilir.

Reaktif platformlarının seçilmesi;

Bir cihazda 120'den fazla önceden programlanmış test metodu ile reaktif tabletleri, toz reaktifler veya sıvı reaktifler arasında bir çok parametre seçime sunulur.

Kullanıcı tanımlı kalibrasyon eğrileri oluşturabilirsiniz;

Kendinize ait bir test metodunuz mu var veya devlete ait veya kurumsal belirli bir resmi standart metoda uymanız mı gerekiyor? Artık ABS veya %T değerlerini anlamlı değerlere dönüştürmekten bıktınız mı? MD 600serisinde 35 adete kadar kullanıcı tanımlı metod kolayca oluşturabilir ve kaydedebilir. 25. dereden bir polinoma kadar dalga boyu, ölçüm aralığı, birim tipi ve görüntülenen ondalık basamak sayısı gibi test parametreleri tanımlanabilir ve uygulanabilir.

Kesin, tekrarlanabilir sonuçlar;

MD 600 serisinin optik sistemi, altı münferit dalga boyu ile çalışır. Cihaz, LED'ler enterferans filtrelerinin kullanıması sayesinde güvenilir hızlı sonuçlar sağlar.

One-Time-Zero fonksiyonu;

Her testten sonra bir sıfır kalibrasyonu uygulayarak zaman kaybetmeyin. Yeni bir numune test ederken sıfır kalibrasyonu işlemini sadece bir kez gerçekleştirmeniz gerekir ve cihaz bu numunenin sonraki tüm testlerinde kaydedilen sıfır kalibrasyonuna erişebilir.

N.I.S.T'ye göre izlenilir;

Cihaz, kullanıcı tarafından N.I.S.T'ye göre izlenebilir şekilde ikincil standart filtre setiyle (Sipariş No:711160) kalibre edilebilir. Kullanıcı, cihazı her metod için "Kullanıcı Ayarlam Modunda" N.I.S.T'ye göre izlenebilir. N.I.S.T. = National Instute of Standards and Technology - Ulusal Standartlar Enstitüsü)

Yeni yöntemler;

Test metodları düzenli olarak pazardaki geresinimlere uygun olarak güncellenir. Yazılım güncellemelerini yeni metodlar çıktığından internet sayfasın üzerinde www.lovibond.com güncellenebilmektedir.

Konsantrasyon;

Bu fonksiyonu 14-2 ölçmek için kullanılabilir bilinen standartlar. Konsantrasyonlarının temelinde/emme çiftleri, fotometre elde arasında doğrusal enterpolasyon hesaplar ölçülen puan. 10 yöntemler kadar saklanabilir

Lovibond MD 610 Bluetooth fotometre cihazının fiyatı ve detaylı bilgi için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Fosfat, Azot, Nitrit, Nitrat, Toplam Alkalinite, Fenol Alkalinite, Amonyak, Bor, Brom, Kalsiyum Sertliği, Klorür, Klor Dioksit, KOİ, Kimyasal Okisjen İhtiyacı, Bakır, Sinayid, Siyanürik Asit, Florür, Renk, Bulanıklık, Hidrojen Peroksit, Demir, Manganez, Aktif Oksijen Miktarı, Fosfonat, Potasyum, Silis, Sülfat, Sülfit, Çözünmüş Oksijen Oranı, pH, Askıda Katı Madde (Fotometrik Metod), Toplam Azot, Toplam Sertlik, Üre, Çinko gibi parametrelerin analizini yapabilmektedir.

MD 610 Bluetooth Fotometre

120'den fazla önceden programlanmış fotometrik test ve veri aktarımına yönelik Bluetooth ara yüzü ile soğutma ve kazan suyu sistemlerinin su kalitesini kontrol etmek için kullanabileceğiniz üstün özelliklere sahip test cihazı modelidir. Uygulama alanları, Atık su arıtım, Dezenfeksiyon kontrolü, Galvanizasyon, Ham su arıtma, Havuz suyu arıtımı, Havuz suyu kontrolü, İçme suyu arıtma, Kazan suları, Soğutma suları alanlarından kullanılmaktadır.

Lovibond MD 610 Bluetooth fotometre modeline ait teknik özellikleri incelemek için tıklayınız.

MD 640 PTSA Fotometre

Lovibond MD640 hem PTSA'yı hem de floresini tespit etme olanağı ve 120'den fazla önceden programlanmış fotometrik test ve veri aktarımına yönelik Bluetooth ara yüzü ile soğutma ve kazan suyu sistemlerinin su kalitesini kontrol etmek için kullanabileceğiniz üstün özelliklere sahip test cihazı modelidir. Uygulama alanları, Atık su arıtım, Dezenfeksiyon kontrolü, Galvanizasyon, Ham su arıtma, Havuz suyu arıtımı, Havuz suyu kontrolü, İçme suyu arıtma, Kazan suları, Soğutma suları alanlarından kullanılmaktadır.

Lovibond MD 640 PTSA Fotometre cihazının özelliklerini incelemek için tıklayın.