Şuanda Buradasınız: Anasayfa

Lovibond BD 600 BOİ Sistemi

e-Posta Yazdır PDF

Lovibond BD 600Lovibond BD 600 BOD Sistemi (BOİ) aileye yeni katılan respirometrik BOİ (BOD) analizi yapan modelidir. BD 600, proses kontrolü için veya seyreltme metodunun ilave testi olarak ideal sistemdir. Respirometrik bir sistemin kullanılması, BSB analiz için seyreltme metoduyla bağlantılı çok sayıda sorunu çözer.

Belirgin şekilde azalan numune hazırlığı;

Veri toplamaya kolayca başlanır - numuneyi şişeye doldurun, nitrifikasyon inhibatörü ekleyin ve sensör kafasını şişenin üzerine yerleştirin. Numunenin seyreltilmesi veya aşınması gerekmez. Burada bir respirometrik test söz konusu olduğu için numuneye hava girmemesine dikkat edilmeli.

Test başladıktan sonra kullanıcıların testin başında beklemesine gerek yoktur;

Ölçümler düzenli zaman aralıklarında otomatik olarak yapılır, kaydedilir ve istendiği zaman çağrılabilir - hafta sonları labıratuvara veya tesise gitmek gerekli değildir.

Ölçüm değerleri kolay ve hızlı şekilde yorumlanır;

Bir numunenin sonuçları, entegre büyük ekranda direkt olarak mg/l BSB cinsinden gösterilir. Ek olarak ölçüm verisi noktaları ve trandlerinin kolay algılanmasını ve anlaşılmasını sağlayan BOi (BOD) eğrisi gösterilir. Her sensör kafası entegre bir LED'e sahiptir. Bu şekilde kullanıcı hangi numune için verilerin görüntüleneceğini görsel olarak belirleyebilir ve numune verilerinin gösteriminde olası karıştırma durumlaırnı veya hatalarını azaltabilir.

Tutarlı ölçüm koşulları;

Otomatik başlatma fonksiyonu, tüm ölçümlerin aynı sunume sıcaklığında yapılmasını garanti eder. Ölçüm değerleri boyunca ölçüm koşulları tutarlıysa, kullanıcıların sıcaklık veya basınç saptırma sonuçlarını dikkate alması gerekmez.

Numune tanımlaması ve takibi;

BD 600 arayüzü, yeni bir numune düzenlenirken bir tanımlama kodunun veya numune adının atanmasını kolaylaştırır. Bu tespit anından itibaren numunenin takibini kolaylaştırır ve ölçüm sırasında geriye dönük takip edilebilirlik sağlar.

Uzaktan kumandayı kullanın;

Kullanıcılar, cam kapılı bir termostat dolabının (inkübatör) kullanılması durumunda, kapıyı açmadan bir numunenin ölçüm verilerini görüntülemek için BD 600 ile birlikte verilen uzaktan kumandayı kullanabilir! Bu doğru sonuçlar için önemli bir bileşen olan numune sıcaklığının sabit kalmasını sağlar.

BOİ Biyolojik Oksijen İhtiyacı (BOD) Su numunelerinde 20 derecede belirlenen zaman aralığında ve tanımlanan şartlarda organik maddelerin oksitlenmesi için mikroorganizmalar tarafından kullanılan çözünmüş oksijen miktarıdır. BOİ Biyolojik Oksijen İhtiyacı (BOD) yapının bozularak inorganik bileşenlerine ayrılması ve nitrifikasyon (azot içeren organik bileşenlerin nitrit ve nitrat formunu oluşturarak amonyum oksitlenmesi) olmak üzere iki basamaktan oluşur. BOİ (BOD) analizlerinde istenilen ilk basamaktır.

Organik maddelerin tam oksidasyonu için oksijen ihtiyacının %98'ini optimum şartlar altında KOİ (COD), %70'ini BOİ (BOD),   %25'ini potasyum permanganant ile oksitlenebilirlik testleri verir.

BOİ (BOD)'nin büyüklüğü, suda parçalanabilecek organik maddelerin doğası ve konsantrasyonu, mikro organizmaların doğası, sayısı ve adaptasyonu, mikro organizmalar için besinlerin doğası ve miktarı, inkübasyon süresi, sıcaklık, ışık etkileri ve toksit etkilere sahip maddeler ile biyolojik ve/veya biyokimyasal proseslerin etkileri gibi bir çok faktörden etkilenirler. BOİ5, 20 derecede su'daki organik maddelerin oksitlenerek yapısının bozulabilmesi için 5 günlük inkübasyon periyodu sırasında mikroorganizmalar tarafından kullanılan çözünmüş moleküler oksijen miktarıdır.

BD 600 BOD (BOİ) Respirometrik Metod;

Doğrudan numune seçimi, BOD değerlerinin mg/l cinsinden doğrudan gösterimi, 1 ile 28 gün arasında kullanıcı tarafından seçilebilen ölçüm süresi , otomatik olarak BOD değerleri depolaması, cıvasız çevre dostu BOD ölçümü, karıştırma çubuklarının otomatik merkezlendiği indüktif karıştırma istemi, SD kart arayüzü, uzak kumandalı kullanım, akıllı telefon ve tablet ile ölçülen BOD değerlerinin okunması gibi önemli ve kullanışlı özelliklere sahiptir. Lovibond BD 600 BOD Sistemi; Atık su analizlerinde, analitik laboratuvarlarda, araştırma merkezlerinde kullanılabilir.

Teslimat içeriği : 6 sensör başlığı ile eksiksiz ünite ve bataryaları ile birlikte kontrol ünitesi, güç kaynağına sahip indüktif karıştırma ünitesi , 6 numune şişesi ,6 lastik conta , 6 manyetik karıştırma çubuğu, 1 adet taşma balonu, 1şişe, 50 ml potasyum hidroksit çözeltisi, 1 şişe 50 ml nitratlama inhibitör ile teslim edilir.

BOİ Biyolojik Oksijen İhtiyacı (BOD) testleri inkübatör ile birlikte kullanılmaktadır.

Lovibond BD 600 BOD (BOİ) Sistemi modellerine ait teknik özellik ve fiyatları için satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lovibond BD 600 BOD Sistemi

Lovibond BD 600 BOİ Sistemine ait teknik özellikleri için tıklayınız.

Lovibond BD 606 BOD Sistemi

Lovibond BD 606 BOİ Sistemine ait teknik özellikleri için tıklayınız.

Lovibond BD 600 GLP BOD Sistemi

Lovibond BD 600 GLP BOİ Sistemine ait teknik özellikleri için tıklayınız.

Lovibond BD600 BOİ Ölçüm Sistemi Video Klipleri

BD600 BOİ Sisteminin kurulumu, su numune hazırlanması, kullanımı, kalibrasyonu BOİ ölçümüne ait video klipleri izlemek için ilgilendiğiniz videoyu seçerek devam edin.

BD600 BOİ Sisteminin videolarını izlemek için tıklayın.

Lovibond Sosyal Medya