Şuanda Buradasınız: Su Analizi ATIKSU Turbidimetre

Lovibond Turbimetre

e-Posta Yazdır PDF

Lovibond Bulanıklık ÖlçerLovibond Türbidimetre (Bulanıklık Ölçer) grubuna ait tüm modelleri daha yakından inceleyin.  130 yılı aşan Lovibond tecrübesinin sunduğu bulanıklık analizlerinde, ölçüm hassasiyeti ve güvenilir test sonuçlarını karşılamak üzere tasarlanarak üretilmiş farklı bulanıklık ölçer modelleri bulunmaktadır.

Bulanıklık ölçer (Turbidimetre) modellerine ait teknik bilgiler aşağıda verilmektedir.

Lovibond bulanıklık fotometre modelleri hakkında ihtiyacınız olan teknik bilgi için satış ekibimizden destek alabilirsiniz.Lovibond TB 350 Turbidimetre

YENİ; Lovibond TB 350 Turbidimetre cihazı ergonomik ve taşınabilir özelliği ile saha ve çevre testleri için ideal bulanıklık ölçümü yapan modelimizdir. Düşük aralıktaki numuneler için en güvenilir doğrulukta test sonucu sunar. Multipath 90 BLAC sensör teknolojisi onu piyasadaki en iyi Turbidimetre haline getiriyor.

İçme veya Atıksu kalitesini analiz ederken hem laboratuvar ortamında hem de sahada TB350 bulanıklık ölçer geçerli ISO standartlarına uygun aynı zamanda bekleyen US EPA standartlarına uygunlukta ödün vermeden düşük aralıkta yüsek menzilli numunelerde en güvenilir ölçümleri sunar.

Yeni BLAC teknolojisi 4.000 NTU'ya kadar tüm ölçüm aralıklarında eşsiz bir şekilde düşük ve yüksek bulanıklık ölçümlerinin analizi sağlar.

Renkli dokunmatik ekran ve arayüzü ve işlev uygulamalarıyla mükemmel kullanım kolaylığını garanti etmektedir.

Lovibond TB 350 IR Turbidimetre çantası içinde numune hücreleri, silikon yağı ve kullanıma hazır T-CAL kalibrasyon standartları ile birlikte teslim edilir.

Yeni Bulanıklık ölçüm cihazı olan TB 350 IR ile Atıksu, İçme Suyu, Havuz Suyu ölçümlerinde yüksek hassasiyette ölçüm yapılabilmektedir. Lovibond TB 350 IR Turbidimetre fiyatı için satış ekibimiz ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Lovibond TB 350 IR Teknik Özellikleri için tıklayınız.

Lovibond TB 350 WL Teknik Özellikleri için tıklayınız.

Lovibond TB 300 IR Turbidimetre

Lovibond TB 300 IR modeli, laboratuvar ve taşınabilir özelliği ile çok fonksiyonel bir modeldir. Yüksek hassasiyette ölçüm sonuçları ile Lovibond TB 300 IR modelinde otomatik sıralama ile 1.000 adet ölçüm sonucuna ait veriyi depolayabilecek hafızaya  sahiptir.

Bulanıklık, nefelometrik yöntem  ile ISO 7027 standartına göre ölçülmektedir. Kızılötesi ışık kaynağı, renkli ve renksiz numunelerin ölçümüne olanak tanımaktadır. Otomatik ölçüm aralığı tespit özelliği (oto sıralama) 500 NTU 'ya kadar % 2 hassasiyetle ve sonrasında ise % 3 hassasiyetle 0.01 ile 1100 NTU arasında doğrudan bulanıklık ölçümünü gerçekleştirmektedir. Farklı dil ve kullanıcı dostu işletim talimat alternatiflerine sahip olan geniş grafik ekran, cihazın oldukça kolay bir şekilde kullanımını sağlar.Yazılım güncellemeleri (diiler, yöntemler, uygulamalar) bedelsiz olarak yüklenebilmektedir.

Tüm Lovibond bulanıklık ölçer modellerinde su geçirmez numune haznesi bulunmaktadır.

Teslimat içeriği: Lovibond TB 300 IR taşıma çantasında 1 adet bulanıklık standart "T-Cal" çözelit seti, 7 adet yeniden şarj edilebilir batarya (AAA), ana şarj cihazı, PC bağlantı kablosu, 4 adet kapaklı cam numune şişesi, garanti belgesi,uygunluk belgesi ve kullanım talimatı ile birlikte teslim edilir

Lovibond TB 300 IR Teknik Özellikleri için tıklayınız.

Lovibond TB 250 WL Turbidimetre

Lovibond TB 250 WL hem mobil hem de laboratuvardaki bulanıklık ölçümüne uygun olarak tasarlanmıştır.

Lovibond TB 250 WL turbidimetre cihazı EPA 180.1 standartına uygun 90 derece yayılan ışık metodu aracılılığıyla yapılmasını sağlayan bir beyaz ışık kaynağı kullanır.

TB 250 WL kompakt, kullanıcı dostu ve taşınabilir özelliktedir. TB 250 WL, bulanıklık testlerinin hızlı, hassas ve sahada gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak özelliktedir. Fotometre modelinin kalibrasyonu için gerekli standartlar, taşıma çantası ile birlikte teslim edilmektetir. İkinci bir ayar modu kullanıcı tarafından tanımlanan bulanıklık standartları ile birlikte alternatif ayarlamaya olanak sağlamaktadır.

Teslimat içeriği : Lovibond TB 250 WL taşıma çantasıda 1 adet bulanıklık standardı "T-Cal" seti, 4 adet pil (AAA, 2 adet kapaklı cam numune şişesi, garanti belgesi,uygunluk belgesi ve kullanım talimatı ile birlikte teslim edilir

Lovibond TB 250 WL Teknik Özellikleri için tıklayınız.

Lovibond TB 211 IR Turbidimetre

Lovibond TB 211 IR Turbidimetre cihazı ergonomik ve taşınabilir özelliği ile saha çalışmalarında hassas ve hızlı bulanıklık testleri yapmasına olanacak sağlayacak tasarımda olup kızıl ötesi (infra-red) ışık kaynaklı olarak tasarlanıp üretilerek kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.

TB 211 Turbidimetre (bulanıklık ölçüm cihazı) ISO 7027 standartına göre ölçüm yaparak 0.01 ile 1100 TE/F = NTU = FNU olan 0.01 NTU hassasiyetinde geniş ölçüm aralığına sahiptir.

Lovibond TB 211 Turbidimetre, içme suyundan atık suya kadar bir çok farklı alanda kullanılmaya imkan vermektedir. Ölçümler kızıl ötesi ışık kaynağı (infra-red) yapılmasından dolayı hem renkli hem de renksiz su numunelerinde kolayca bulanıklık ölçümü yapılabilmektedir.

Lovibond TB 211 IR Turbidimetre cihazında yapılan ölçüm sonuçları USB ara yüzü ile bilgisayara doğrudan transfer edilerek saklanabilmektedir.

Bulanıklık cihazının kalibrasyonu için gerekli standartlar taşıma çantası ile birlikte teslim edilmektedir. Lovibond TB 211 IR USB özellikli bulanıklık fotometre modeli hakkında teknik bilgi ve fiyat teklifi almak için satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lovibond TB 211 IR Teknik Özellikleri için tıklayınız.

Lovibond TB 210 IR Turbidimetre

Lovibond TB 210 IR modeli kompakt ve taşınabilir özellikte ve infra-red ışık kaynaklı modellerinden biridir. Kızılötesi bulanıklık ölçümü yapan TB 210 IR, testlerin hızlı, hassas ve sahada gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Turbidimetre cihazının kalibrasyonu için gerekli standartlar taşıma çantası ile birlikte teslim edilmektetir. İkinci bir ayar modu kullanıcı tarafından tanımlanan bulanıklık standartları ile birlikte alternatif ayarlamaya olanak sağlamaktadır.

Teslimat içeriği : Lovibond TB 210 IR; taşıma çantasıda 1 adet bulanıklık standardı "T-Cal" seti, 4 adet pil (AAA, 2 adet kapaklı cam numune şişesi, garanti belgesi, uygunluk belgesi ve kullanım talimatı ile birlikte teslim edilir

Lovibond TB 210 IR Teknik Özellikleri için tıklayınız.

Lovibond T-CAL Bulanıklık Kalibrasyon Standart Seti

Lovibond Turbidimetre (Bulanıklık) cihazlarının kalibrasyonu için kullanılmaktadır. T-CAL bulanıklık kalibrasyon seti US EPA ve ISO onaylıdır. Kullanıma hazır şişelerde set olarak teslim edilen çözeltiler formazin standardı içermektedir. Bulanıklık kalibrasyonlarınızda seyreltme ve hazırlama esnasında kaynaklanabilen hataları Lovibond T-CAL bulanıklık standardı ile kolaylaştırın.

T-CAL Turbidimetre Standard seti 0.1 NTU, 20 NTU, 200 NTU 800 NTU olarak taşıma çantası içinde teslim edilir.

Lovibond T-CAL Bulanıklık Standart Seti Teknik Özellikleri için tıklayınız.