Şuanda Buradasınız: Faydalı Renk Uygulamaları

Renk Ölçüm Uygulamaları

e-Posta Yazdır PDF

Yemeklik Sıvı ve Katı Yağlar

Renk ölçümü, sıvı ve katı yağ endüstrisinde rafine etme işleminin önemli bir parçasıdır. İstenilen renk'e ne kadar ulaşıldığını ve işlemin sona erip ermediğini belirlemeye yaramaktadır. İşlem sırasında düzenli olarak renk denetleyebilme imkanı, fireyi önlemekte ve nihai ürün renginin standart olmasına katkı sağlamaktadır. Lovibond, yenilebilir bitkisel yağlarda renk ölçümüne için geniş ürün yelpazesine sahip alternatifli modeller ve teknik özellikleri hakkında detaylı bilgi için uzaman satış ekibimizden destek alabilirsiniz.

Biralar, Maltlar ve Karamel

Bira üretiminde ürün kalitesinin değişmemesini sağlamak için sürekli renk ölçümü yapılması gerekmektedir. Biralarda renk ölçümü kalite kontrolün ayrılmaz bir parçasıdır. Bira, Malt ve Karamellerde renk ölçümü yapabileceğiniz modellere ait özellikler ve fiyat bilgisi için uzman satış ekibimizden destek alabilirsiniz.

Şeker, Şurup ve Bal

Bal, çiçeklerin ve ağaç çiçeklerinin nektarından üretilir. Bal üretimi kaynağına göre farklılık gösterir. Bal üreticileri pazar fiyatını belirlemek ve karışım ürünlerin standartlaştırmak için kendi renk skalalarına sahiptir. Bal, Şurup, Şekerlerde renk ölçümü için kullanılan modeller hakkında detaylı bilgi için hemen arayın.

Gıdalar ve İçecekler

Gıda üretim endüstrisinde ürünlerin renkleirni ölçmek eski bir gelenektir. Bunun nedeni sektörün kendisi kadar çeşitlidir. Ancak temel ilkeleri standartlaşmaktır. Goda üreticileri, ham maddelerin renklerini kontrol ederek boşaltmadan önce, hazırlama sırasında ve göndermeden önce standartlara uymayanları elenmektedir. Böylelikle nihai renklerin tüketicinin beklentilerinin karşılanmasını sağlar. Gıda ve İçecek üreticilerinin renk ölçümü için kullanacakları Lovibond modelleri hakkında detaylı bilgi için ekibimizden hemen destek alın.

Mineral Yağlar ve Vakslar

Renk ölçümü rafine etme prosesinin önemli bir parçasıdır. Renk, ürün tipi ve kalitenin indikatörüdür. Uçak yakıtı ve gemi dizel yakıtı gibi benzer durumlarda kullanılır. Gıda niteliğindeki Vakslar gibi diğer petrol ürünleri renksiz olması gerekir. Mineral Yağ ve Vakslarda renk ölçümü için kullanılmakta olan modeller hakkında teknik bilgi için hemen arayın.

Plastikler

Plastik endüstrisinde öngörülen renklere uyulması çok önemlidir. Çünkü renk kalitesi ve standart olması, kalite sınıflandırılmasında büyük rol oynar. Uzun süreli başarı için ürün renklerinin belirlenmesi ve bu renklere uyulması gerekmektedir. Nihai ürünün kaliteli olmasını sağlamak ve üretim maliyetini en aza indirgemek için renk test sonuçlarının güvenilir ve tekrarlanabilir olması esastır. Analiz hızı proses kontrolünün verimli olması konusunda belirleyici olabilir. Basit yöntemler hataları önlemeye yardımcı olur ve üretkenliği artırır.

Kaplamalar

Mürekkepler, Boyalar, Cilalar ve toz kaplamalar alınmadan önce renk kalitesi ölçülmelidir. Kaplamaların çoğu pigment ve reçine gibi doğal ürünlerden oluşur. Lovibond ürün ailesinde reçine renklerini sınıflandıran özel renk skalaları mevcuttur. Boya ve reçinelerde renk ölçümü için kullanılan Lovibond modelleri hakkında fiyat almak için hemen arayın.

Tekstil Ürünleri

Tekstil ürünlerinde renk ölçümü ürün renklerinin standart olmasını sağlamak için çok önemlidir. Aynı zamanda renk ölçümü su arıtımından önce ve sonrasında atık su renklerinin kontrol edilmesinde de kullanılmakadır.

Ev Ürünleri

Ev ürünlerinde farklı özelliklerde çok sayıda ürün bulunmaktadır. Her ürüne hazırlık aşamasında renk ölçümü yapılmaktadır. Ürünlerde üretim için kullanılan hammaddenin renkleri nihai ürün renk üzerinde son derece önemlidir. Bu nedenle üretimin bir çok aşamasında renk ölçümü yapılmalıdır. Ev ürünlerinde renk ölçüm modeleri hakkında detaylı bilgi için satış departmanımızdan hemen bilgi alın.

Tıbbi ve Klinik İhtiyaçlar

Tıp endüstrisi tarafından kullanılan çok sayıda üründe; tozlar, haplar, ilaçlar, kremler, macunlar, jellerde renk ölçümü yapılmaktadır. Hemoglobin miktarı ve kolinesteraz enziminin etkiliğinin tespiti için klinik testlerde de kullanılmaktadır. Tıp ve Klinik testlerde kullanılan Lovibond renk ölçüm cihazları hakkında bilgi almak için hemen arayın.

Farmasötik Ürünler ve Kozmetik

Kozmetik ürünlerinde renk ölçümü...

Kimyasallar

Kimyasallarda renk ölçümü...

Lovibond Sosyal Medya