Şuanda Buradasınız: Mikrobiyoloji Su Mikrobiyolojisi Lejyonella

Lovibond Lejyonella Test

e-Posta Yazdır PDF

Lejyonello Test KitiLovibond Lejyonella (Legionella) Test Kitleri ;

Lejyonella, akciğer iltihabının ölümcül olabilen bir formu olan Lejyoner hastalığının nedenidir. Lejyonella ile mücadeleyece yönelik dünya çağında direktifler mevcuttur.

Lovibond Lejyonella test kitleri, sıcak ve soğuk su sistemleri, duşlar, endüstriyel sulama sistemleri ve oteller için özel olarak tasarlanmıştır. Lovibond Lejyonella test kitlerinin güvenliği, uluslararası standartlar ile ıspatlanmış teknolojilerdir. Lejyonella test kiti immunochromatographic prensipte ölçüm yapmaktadır.

Lovibond Lejyonella test kitleri, kullanım alanlarına göre farklı modelleri bulunmaktadır. Lejyonelle test kitleri set üzerindeki numune haznesine damlattığınız sıvı içerisinde bakteri var ise antijen ile bu bakteri kısa sürede temasa geçer ve kendini ortaya çıkarır.

Lovibond Lejyonella kiti ile kolay, hızlı ve doğru kullanım sonucundan hata oluşmamaktadır. 30-35 dakikalık süre sonunda yapmanız gereken kontrol ekranında tek kırmızı çizgi görüyorsanız sonuç Negatif, çift kırmızı çizgi görüyorsanız sonuç pozitif ve suda Lejyonella var demektir.

Endüstriyel Lejyonella Test Kiti

Lejyonella test kiti, bir su numunesindeki Lejyonella bakterisini tespit etmek için kullanılır; çevrimiçi uygulamalar ve çok sayıda endüstriyel uygulama için idealdir.

Bu test metodunda, doğrudan öngörülen numune noktası bağlantı elemanlarına sabitlenen içi boş lif filtreleme modülü kullanılır (hem 1/2" hem de 3/4" 'lik bir iç dişli bağlantı elemanı öngörüşmüştü). Filtrelenen numune, testin hassasiyetini arttırır.

Bu filtreleme adımı pompa gerektirmez, filtrasyon işlemi gerçekleştirmek için numune noktası bağlantısını su sistemine (örneğin bir duş başlığı veya bir çevrimiçi numune noktası) bağlamanız ve sistem basıncını kullanmanız yeterlidir. Doldurmaya hazır enjektör, gerekli geri kazanma tamponunu içerir, böylece hiç bir çözeltinin ölçülmesi veya seyreltilmesi gerekmez.

Test 30-35 dakika (numune hazırlama süresi dahil) elde edilen sonuçlarla, su sistemi koşullarının hemen anlaşılmasına ve buna uygun bir reaksiyon gösterilmesine olanak sağlar. Düzenli kullanım, Lejyonella kontrol metodunuza olan güveni arttırır ve salgın ve hukuki uyuşmazlık riskini azaltır!

Endüstriyel Lejyonella Test Kiti genel özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Lejyonella Test Kiti kullanımına ait video klip izlemek için tıklayın.

Hızlı Lejyonella Test Kitleri

Bu Lejyonella test kiti, en temel Lejyonella test kitidir. Test kolay ve hızlı bir şekilde uygulanır, ayıraçların veya sonuçların yorumlanması gerekmez!

Test, 25 dakikada elde edilen sonuçlarla, su koşullarını hemen anlaşılmasına ve buna uygun bir reaksiyon gösterilmesine olanak sağlar. Düzenli kullaım, Lejyonell kontrol metodunuza olan güveni arttırır, salgın ve hukuki uyuşmazlık riskini azaltır!

Kullanıcıla, hazırlanan toplama poşetinde bir su numunesini kolayca toplayabilir ve birlikte verilen tek kullanımlık pipetle test stripine tam olarak 100 μl haciminde numune aktarabilir. Gerekli reaksiyon süresi dolduktan sonra sonuçlar pozitifse test çizgisi kırmızıya dönüşür.

Lovibond hızlı Lejyonella test kiti modellerine ait özellikleri incelemek için tıklayınız.

Hızlı Lejyonella Test Kiti Video klibini izlemek için tıklayın.

Endüstriyel L8 Haftalık Lejyonella Test Kiti

Lejyonella, akciğer iltihabının ölümcül olabilen bir formu olan Lejyoner hastalığının nedenidir. Lejyonella ile mücadeleyece yönelik dünya çağında direktifler mevcuttur.

İçme suyu yönetmeliğinin revizyonu çerçevesinde, açık su sistemlerinde tehlikeli düzeyde Lejyonella çoğalması tehlikesini minimuma indirmek için haftalık ve aylık olarak test edilmesi gereken ana parametreler belirlenmiştir.

Lejyonella'ya karşı koruma sağlamak için kullanılan Lovibond "L8" Test Kitleri, haftalık ve aylık denetim için önerilen tüm testleri içerir.

Lovibond Endüstriyel Lejyonella test kitine ait özellikleri incelemek için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı - Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yayınlanan Lejyoner Hastalığı Kontrol, Usul ve Esasları Yönetmeliği için tıklayınız.

Lovibond Lejyonella Test Kiti Video Eğitimi

Sularda yapılacak olan hızlı Lejyonella testi için dikkat edilmesi gereken konular ve test kitlerinin kullanımına ait eğitim videosunu izlemek için hemen tıklayın.

Lovibond Sosyal Medya