Şuanda Buradasınız: Su Analizi ATIKSU Multi Direct Fotometre

Lovibond Multi Direct Fotometre

e-Posta Yazdır PDF

Lovibond Multi Direct model Fotometre ile en doğru sonucu elde etmek için kullanılan çift ışın teknolojisi ve ve interferans filtresi bulunmaktadır.

Uygulamalar;

Atıksu, İçme Suyu, Endüstriyel Proses Sularının analizinde kullanılmkatadır. Bilimsel Uygulamalar, Resmi ve Özel Laboratuvarlar, Üniversiteler, ve Araştırma Merkezleri ve Mobil Uygulamalar.

Önemli Noktaları;

Çift Işın Teknolojisi ve İnterferans Filtresi,

Önceden Programlanmış Kimyasal Test Parametreleri,

Işık kaynağı olarak uzun süre dayanaklı LED'ler,

Yeni yöntemler ve diller için internet üzerinden güncelleme (Ücretsiz),

Bilgisayar bağlantısı ve arayüz yazılımları,

1000 veriye kadar yapılan testleri hafızayalabilme,

Masa üstü ve mobil uygulamalar için uygundur.

Lovibond Multi Direct fotometre modeli modern, mikro-işlemci kontrollü, ergonomik tasarımı olan, klavyeli ve geniş format grafik ekranlı bir fotometredir. Lovibond test reaktifleri, tüp, tablet, likit ve toz formlarındadır. (VARIO Powder Packs). Önceden progranlanmış parametreler ile donatılan Lovibond Multi Direct fotometre, kullanıcılarına yaptıkları tüm test sonuçlarını hafıza alabilme imkani vermektedir.

Multi Direct fotometre, 6 farklı dalga boyunda interferans filtreler kullanan bir fotometredir. Optiklerin benzersiz tasarımı ile her hangi bir parçayı hareket ettirmeksizin istenilen dalga boyunun otomatik seçimini sağlamaktadır. Çift ışın teknolojisi dahili referans kanalının kullanımını sağlayarak, en yüksek doğruluğu garantiler.

Taşınabilir kullanım için cihaz yedi adet standart sarj edilebilen pil ile çalışmaktadır. Kullanılmakta olan piller standart pillerdir ve dünyanın her yerinden temin edilebilmektedir. Cihazın içine monte edilmiş akıllı şarj denetimi cihazın anından çalışmasını ve pillerin şarj edilmesini sağlamaktadır. Multi Direct fotometre aynı zamanda elektrik akım kaynağı olmadan alkalin manganez piller kullanmak suretiyle de çalışmaktadır.

Fotometre cihazının numune haznesi (fotometre cihazlarının en önemli parçasıdır) ve pil bölmesi dahil olmak üzere su geçirmez özellikte olup ve elektronik parçalarının suya temas etmemesini sağlamaktadır.

N.I.S.T. İzlenebilirlik;

Fotometre cihazının fabrika kalibrayonu bulunmaktadır. Bu kalibrasyon N.I.S.T. tarafından izlenebilir olmayan dahili standardlarla bağlıdır. Cihaz kullanıcı tarafından N.I.S.T. izlenebilirlik satnadrtları ile "kullanıcı ayarları" mod'unda ayarlayabilmektedir. (N.I.S.T. = Ulusal Standartlar ve Teknolojiler)

Yeni metodlar;

Test yöntemleri düzenli olarak gereksinimlere uygun olarak güncellenmektedir. Yeni bir güncelleme geldiğinden internet üzerinden cihazın güncellemesini kolaylıkla yapabilirsiniz. www.rank.com.tr web sayfasından bilgilendirmeleri her zaman takip edebilirsiniz.  Yazılı güncellemesinde fotometre cihazına yeni eklenen yöntemler ve ek diller gibi bir çok özellik kazandırılabilmektedir. Detayl bilgi için bizim ile kontakt kurunuz.

Polinomlar;
Harici bir matematiksel programı yardımıyla, ilgili polinom oluşturulur veri çiftleri (konsantrasyon / emme) den. Bir bilinen polinom da kullanılabilir. 25 sipariş polinomları (y = A + Bx + CX2 + DX3 + EX4 + FX5 olabilir) birlikte kullanıcı ile saklanan özgü parametreleri gibi olarak dalga boyu, ölçüm aralığı, birim ve numara ondalık.

Lovibond Multi Direct Fotometre

Alkalinity-m (total) - Alkalinity-p - Ammonia - Boron - Bromine - Calcium Hardness - Chloride - Chlorine Dioxide - COD (koi) - Copper - Cyanide - Cyanuric Acid - DEHA - Fluoride - HAZEN - Hydrazine - Hyrogen Peroxide - Iodine - Iron - Langelier Water Balance System - Manganese - Molybdate Mocochloramine - Nitrate - Nitrite - oxygen, active - oxygen, dissolved - Ozone - pH - PHMB (binguanide) - Phospahte - Phosphonate - Potassium - Silica - Sodumhypochlorite - Sulphate - Sulphide - Suspended Solids - Total Hardness - Total Nitrogen - Turbidty (attenuated radiation method) - Urea - Zinc parametrelerini içeren masa üstü ve taşınabilir özelliğe sahip fotometre modelinin teknik özellikleri incelemek için tıklayınız.