Şuanda Buradasınız: Haberler Lovibond DPD No.3 Evo

Lovibond DPD No.3 Evo

e-Posta Yazdır PDF

Lovibond DPD No.3 EvoLovibond DPD No.3 Evo ve DPD No.4 Evo;

Müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği bizim için önemlidir! Bu nedenle Lovibond, potasyum iyodid’in mevcut yeni tehlike sınıflandırmasına anında tepki vermiştir. DPD No.3 ve DPD No.4 test tabletler için alternatif formülasyonlar geliştirilmiştir, böylece bu ürünler GHS etiketsiz kalmaya devam edebilir. Elbette bu yeni ürünlerle güvenilir analiz sonuçları da garanti edilmektedir.

Mevcut, klasik DPD No.3 ve DPD No.4 test tabletlerle tamamen uyumludurlar ve aynı işlevler ve sonuçlarla tüm uygulamalarda bunların yerini alabilirler. Yeni, etiketsiz test tabletlerin daha iyi tanınması için bu ürünlere Evo adı ek adı verilmiştir.

Havuz suyu analizine yönelik bu yeni Evo ürünleri, gelecekte her zamanki gibi özel kullanıcılara ve müşterilere de sunulabilir. Tüm klasik DPD No.3 ve DPD No.4 formülasyonları için ise, yeni etiketlemenin gelecekte satış süreci üzerinde önemli bir etkisi olacaktır. Potasyum iyodür içeriği %1 veya daha fazla olan ürünler, özel tüketicilere satılabilmesi için AB içinde açık uyarılar taşımalı ve Braille ambalajında ​​paketlenmelidir. Almanya'da, %10 veya daha fazla potasyum iyodür içeriğine sahip yeni etikete sahip ürünler de, bu tür ürünlerin gelecekte özel tüketicilere satışını önemli ölçüde kısıtlayan Kimyasal Yasaklama Yönetmeliğine tabidir.


İyi kurulmuş bilimsel araştırmalar, tüm potasyum iyodür üreticilerinin artık potasyum iyodürünü "uzun süreli ve tekrarlanan maruz kalma (yutma) yoluyla" tiroid bezine zarar verdiği için yeniden sınıflandırmasına yol açmıştır. Bu nedenle Avrupa Kimyasallar Ajansı'nın (ECHA) ilgili yönergelerini takip ediyorlar. Bu, belirli bir konsantrasyonda potasyum iyodür içeren ürünlerin özel kişilere satışına ilişkin bu kısıtlamaların, kalan stoklar tükenir tükenmez pazar genelinde geçerli olacağı anlamına gelir.


Potasyum iyodür, DPD No.3 ve DPD No.4 reaktif tabletlerinin üretimi için %1'in çok üzerinde, hatta neredeyse her zaman %10'un üzerinde konsantrasyonlarda yaygın olarak kullanılır. Tabletler esas olarak toplam klor ve oksijen tespiti için havuzlarda ve yüzme havuzlarında kullanılır. Analiz sonuçları yardımıyla hijyen ve bakım ürünleri doğru şekilde dozlanabilmektedir. DPD No.3 ve DPD No.4 reaktiflerinin yüksek potasyum iyodür içeriği, örneğin halka açık yüzme havuzlarında ve içme suyu testlerinde kullanılan klor tayini için standart analitik prosedürlerde bulunur. Özel sektörde ve diğer birçok uygulamada klor ölçümü, standartlaştırılmış analitik prosedürlere tam olarak uymak zorunda değildir. Ayrıca, yeni Evo tabletleri kullanıldığında, standart prosedürlere göre ölçülenlere eşdeğer ölçüm sonuçları elde edilir.


Potasyum iyodür içeriği %10 veya daha fazla olan DPD tabletleri yalnızca tehlike piktogramları ve uyarıları ile etiketlenmemelidir. Şimdi vadesi gelen ECHA sınıflandırması STOT RE1, H372 de bu ürünlerin dağıtımı için önemli sonuçlara sahiptir. Özellikle özel kişilere satışları etkilenir. Almanya'da Kimyasalların Yasaklanması Yönetmeliği (ChemVerbotsV) burada geçerlidir. Bu, klasik formülasyonlu DPD No.3 ve No.4 tabletlerin özel kullanıcılara satışı için şu anlama gelir:

*Satış için gerekli resmi izin.

*Satıcıdan istenen uzman bilgisinin kanıtı.

*Satışı belirleme ve tavsiye etme görevi.

*Satıcı tarafından bir dağıtım kitabı şeklinde belgelendirme yükümlülüğü.

*Uygun şekilde etiketlenmiş ürünlerin sevkiyatının yasaklanması (dolayısıyla internet ticareti yapılmaz!).

*Yalnızca Braille ile işaretlenmiş ve çocuklara dayanıklı ambalajlarda özel kişilere satış

% 1'den %10'a kadar potasyum iyodür içeren tabletler için, ECHA'ya göre STOT RE2, H373 sınıflandırması geçerlidir.

*Potasyum iyodür içeriği %1 veya daha fazla olan ürünler için, yeni sınıflandırma gelecekte özel kullanıcılara tedarik için AB içinde de geçerli olacaktır:

 

Braille ile etiketleme;

Bu yeni duruma rağmen bayilerimiz ve ürünlerimizi kullanan özel kullanıcılarımız rahat bir nefes alabilmektedir. Yeni Evo tabletlerimiz bu etiketleme zorunluluğundan etkilenmez. Her zamanki gibi satılabilir ve ticarette self servis yoluyla satın alınabilirler. Perakendeciler ve müşteriler, Lovibond'un yeni Evo tabletleriyle güvenlik kazanıyor ve ayrıca emekten, zamandan ve hepsinden önemlisi paradan tasarruf sağlıyor.

DPD No.3 Evo ve DPD No.4 Evo

Lovibond DPD No.3 ve DPD No.4 Evo Tablet hakkındaki bilgileri incelemek için tıklayınız.

DPD No.3 Evo ve DPD No.4 Evo hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için uzman satış ekibimizden destek alın.